Informace

ŘEZÁNÍ kamenický roh 45 st. do 10 mm

000922

Nový produkt

Forkeramic,s.r.o

CENA za 1 Běžný metr/kč.Zakázková výroba z vámi zvoleného materiálu.

Více informací

145 Kč s DPH

Parametry

Balení1ks
UmístěníDlažba,Obklad
TypSchodnice

Více informací

Cenovou nabídku zpracujeme email : info@forkeramic.cz ,tel:777288660. Kamenický roh patří k nejelegantnějším způsobům řešení míst, kde se keramické dlaždice nebo kamenné obklady setkávají pod pravým úhlem – jako jsou rohy, schody, sloupy a podobně – bez použití plastových či kovových lišt. Kamenický roh je náročnější obkladačská technika.Co je kamenický roh
Co znamená výraz “kamenický roh”? Kamenický roh (také se říká kamenická hrana, jolly řez, jolly edge nebo jolly cut) je řez obkladů, dlažeb a kamenných desek pod úhlem 45°, které se následně lepí řezy orientovanými k sobě, takzvaně „na pokos“ – když se dvě dlaždice zkosené pod úhlem 45 stupňů přiloží řezy k sobě, vytvoří roh v pravém úhlu 90 stupňů. U materiálů, které jsou plně probarvené je možné zbrousit ještě vnější hranu (vytvoření fazety) – tím vznikne broušený kamenický roh a výsledný obklad je pak velmi hladký a nemá žádné ostré hrany.

Tento způsob obložení rohu (namísto použití kovových či plastových lišt) je esteticky velmi atraktivní a profesionální, nicméně vytvořit pěkný a přesný kamenický roh (jolly hrana) je náročné na zručnost obkladače, kvalitu stroje i diamantového nástroje a precizní práci při lepení i řezání obkladů a dlažeb. Je potřeba velké pečlivosti a samozřejmě je tento postup i časově náročnější. Cena za kamenický roh je pak samozřejmě vyšší, než za “olištovaný”. Zvláště vytváříte-li kamenické rohy z velmi tvrdých slinutých dlažeb, tak se bez kvalitní obkladačské pily s vodním chlazením a bez kvalitního řezného diamantového kotouče na kamenické rohy neobejdeme.